Szkoła Ucząca Się PDF Drukuj Email

 

Program SUS przygotowało i prowadzi Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności. Jego celem jest pomoc szkołom w zaprojektowaniu modelu rozwoju organizacyjnego szkoły, a następnie w doprowadzeniu do osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów działań.

 

 

Wewnętrzne badanie jakości pracy szkoły podstawowej i gimnazjum w naszym ZSO odbyło się 16 marca 2005 roku. Wykonali je nauczyciele z V LO im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach. Efektem był raport ukazujący słabe i mocne strony szkoły.

 

 

Standardy, nad którymi pracowaliśmy to:

  1. Uczniowie są dobrze przygotowani do sprawdzianów i egzaminów
  2. Nauczyciele podnoszą atrakcyjność lekcji w celu stworzenia atmosfery sprzyjającej uczeniu się
  3. W szkole konsekwentnie przestrzegane są prawa i obowiązki ucznia
  4. Szkoła zachęca rodziców do uczestnictwa w procesie kształcenia i wychowania

 

8 grudnia 2006 r. do ZSO przybyli nauczyciele, którzy reprezentowali należące do Klubu SUS szkoły w: Kielcach, Głowaczowie, Sosnowcu, Katowicach, Sandomierzu, Stalowej Woli.

 

Wszyscy uczestnicy panelu zapoznali się z czterema standardami, wybranymi przez naszą szkołę, które prezentowali liderzy poszczególnych zespołów zadaniowych: Mariola Pecio, Katarzyna Swacha, Renata Chwałek i Ewa Pucuła, która zastąpiła nieobecną w tym dniu Danutę Buczek. Dwa spośród czterech standardów zostały poddane wnikliwej analizie.

 

Następnie odbyła się zamknięta narada panelistów, która miała zadecydować o tym, czy otrzymamy certyfikat "Szkoły uczącej się".

 

Z rąk moderatora Justyny Frańczak dyrekcja otrzymała dokument potwierdzający członkostwo szkoły w Klubie „Szkół uczących się’’ oraz „blachę”- symbolu SUS.