Konsultacje dla uczniów w czasie nauczania nauczania zdalnego PDF Drukuj Email
wtorek, 10 listopada 2020 19:23

Konsultacje dla uczniów w czasie nauczania nauczania zdalnego

 
Kształcenie zdalne dla uczniów do 29 listopada 2020 PDF Drukuj Email
niedziela, 08 listopada 2020 15:19

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie


Decyzją Premiera przedłużamy do 29 listopada 2020r. nauczanie w trybie zdalnym dla uczniów klas 4-8 SP i LO.

Od poniedziałku tj. 9 listopada do 29 listopada 2020r. również w trybie zdalnym będą uczyć się uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej :-(

Nauczanie zdalne w klasach 1-3 SP podobnie jak w innych klasach, będzie odbywało się przy pomocy Microsoft Office 365, aplikacji Teams. Każdy z uczniów ma konto oraz hasło dostępu do platformy. Uczniowie na lekcjach informatyki zostali przeszkoleni jak korzystać z tego narzędzia. Lekcje będą odbywały się zgodnie z planem lekcji każdego dnia, od godz. 8.00. Nauczyciel poprowadzi naprzemiennie zajęcia tj. przy monitorze i bez ich użycia.

Nauczyciele uczący dostosują treści nauczania, tak aby można było je zrealizować zdalnie. Na stronie internetowej szkoły znajdziecie Państwo „Zasady funkcjonowania placówki w okresie czasowego ograniczenia pracy….” - zachęcam do zapoznania.

Dla uczniów z niepełnosprawnościami zajęcia specjalistyczne mogą również odbywać się zdalnie za pomocą aplikacji Teams lub w szkole w trybie stacjonarnym, w przypadku jeśli niepełnosprawność dziecka uniemożliwia pracę w innym trybie.

W tym zakresie należy kontaktować się z wychowawcą klasy.

Komunikacja między rodzicami uczniów klas 1-3 SP odbywać się będzie przy pomocy e-dziennika. Wszelkich szczegółowych informacji udzielą Państwu wychowawcy klas.

I jeszcze kilka informacji organizacyjnych….

Świetlica szkolna prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w godzinach od 7.00 do 16.00. Zapisu dziecka do świetlicy można dokonać telefonicznie (15 8611016) lub u wychowawcy klasy. W pierwszej kolejności zostaną zapisane dzieci rodziców bezpośrednio zaangażowanych w walkę z pandemią Covid-19. Liczba miejsc ograniczona. Uczniowie zapisani do świetlicy mogą skorzystać również z obiadów szkolnych -1 danie (zupa).

Biblioteka szkolna pracuje każdego dnia w godz. 11.00 - 14.00.

Pedagodzy szkolni prowadzą dyżury każdego dnia w godz.10.00-14.00.

Grafik konsultacji z nauczycielami zostanie umieszczony na stronie internetowej szkoły.

Uczniowie klas 8 SP i III LO (w grupach do 5 osób) mogą korzystać z konsultacji z nauczycielami w szkole po wzajemnym uzgodnieniu terminu.

 

Serdecznie pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i spokoju

Katarzyna Swacha

Dyrektor szkoły

 
Do 29 listopada br. przedłużenie zawieszenia zajęć stacjonarnych. Uczniowie klas I-III przechodzą na naukę zdalną PDF Drukuj Email
niedziela, 08 listopada 2020 15:13

 
Kształcenie zdalne w klasach 4-8 SP i liceum PDF Drukuj Email
sobota, 24 października 2020 20:03

 

 

Szanowni Państwo, Rodzice uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego.

 

Od 26 października do 8 listopada uczniowie klas 4 - 8 SP i liceum uczą się w trybie zdalnym. Zajęcia rozpoczynają od godziny 8.00 i realizowane się wg planu lekcji dla danej klasy. Kształcenie zdalne będzie odbywało się przy pomocy platformy Microsoft Office 365 za pomocą dostępnych tam aplikacji, w szczególności aplikacji Teams. Każdy z uczniów został przeszkolony z zakresu korzystania z platformy Microsoft Office 365, posiada swoje konto i hasło dostępu. Kształcenie zdalne odbywa się zgodnie z „Zasadami funkcjonowania placówki w okresie czasowego ograniczenia pracy w związku z Covid -19” znajdującymi się na stronie internetowej szkoły, zachęcam do zapoznania się.

Nauczyciele będą łączyć się z uczniami poprzez Teams, prowadzić swoje zajęcia z danego przedmiotu naprzemiennie - praca z użyciem monitorów i bez ich użycia. Treści nauczania zostaną dostosowane przez nauczycieli do kształcenia na odległość. Na każdej lekcji będzie sprawdzana frekwencja.

Dla uczniów z niepełnosprawnościami zajęcia rewalidacyjne i zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej będą również odbywały się zdalnie za pomocą aplikacji Teams.

Komunikacja nauczycieli z rodzicami odbywać się może przy pomocy e-dziennika lub innych dróg wzajemnie uzgodnionych.

Na stronie szkoły pojawi się grafik konsultacji zdalnych dla uczniów.

Szczegółowych informacji udzielą uczniom i rodzicom wychowawcy klas najpóźniej w poniedziałek.

Stołówka szkolna gotuje obiady tylko dla uczniów klas I-III.

Dowóz dla uczniów klas I-III funkcjonuje bez zmian.

 

Serdecznie pozdrawiam, życzę dużo zdrowia

Katarzyna Swacha

Dyrektor szkoły

 
Zawieszenie zajęć dla uczniów klas 4-8 i liceum PDF Drukuj Email
sobota, 24 października 2020 19:09

Grafika z napisem do 8 listopada zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych

 

Od 26 października do 8 listopada 2020 uczniowie klas 4 - 8 szkoły podstawowej oraz I - III liceum ogólnokształcącego będą uczyć się w systemie zdalnym.
Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w dzienniku elektronicznym na stronie startowej.
 
Ślubowanie 2020 PDF Drukuj Email
środa, 30 września 2020 20:41

„Bądź dobrym uczniem, bądź dobrym kolegą”- tymi słowami pani dyrektor Katarzyna Swacha pasowała na ucznia naszej szkoły pięćdziesięciu czterech pierwszoklasistów.

30 września 2020 roku to oni byli bohaterami w naszej szkole.

W uroczystości „Ślubowania klas pierwszych” uczestniczyli również: burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Gierach, wicedyrektor Edyta Kielin–Kowalska, pedagog szkolny Sylwia Wrona, wychowawcy klas pierwszych oraz rodzice uczniów.

Więcej…
 
50 tabletów dla Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie od Ministerstwa Cyfryzacji PDF Drukuj Email
poniedziałek, 21 września 2020 20:11

Z przyjemnością informuję, że szkoła znalazła się wśród wyróżnionych placówek, które otrzymały nieodpłatnie od Państwowego Instytutu Badawczego NASK - 50 sztuk tabletów z bezprzewodową klawiaturą z dostępem do mobilnego Internetu (usługa LTE) wraz z etui i rysikiem w formie „Szkolnych Pakietów Multimedialnych OSE”.

„Szkolne Pakiety Multimedialne OSE” stanowią wsparcie dla szkół, realizowaną przez Ministra Cyfryzacji, udzielonej w ramach projektu budowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. NASK PIB realizuje tym samym swoje ustawowe uprawnienia i misję wsparcia szkół w rozwoju edukacji cyfrowej. Wartość dostarczonego sprzętu to kwota 48 523,50 zł.

Serdecznie dziękujemy!

Katarzyna Swacha

Dyrektor Szkoły

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 171