Adaptacja przedszkolaków w ZSO im. E. Szylki w Ożarowie w roku szkolnym 2015/2016 PDF Drukuj Email
sobota, 24 października 2015 17:12

 

Spotkaniem październikowym: „Koła duże, koła małe…” rozpoczęliśmy drugi rok realizacji trzyletniego programu adaptacyjnego dla przedszkolaków: „Szkołę odwiedzam, szkołę poznaję, bez strachu, powoli uczniem się staję”. Celem programu jest zmniejszenie stresu związanego z pójściem do szkoły.

 

Przedszkolaki z grupy „Smerfy” chętnie przyszły do kolegów poznanych w ubiegłym roku szkolnym. Wspólnie z uczniami klasy IIc dzielili koła ze względu na postawiony warunek. Dzieci sprawnie układały koła od największego do najmniejszego, przyporządkowywały kolorami czy też dzieliły na koła duże i małe. Następnie wykonywały pracę plastyczną „Kwiatowy ogród”, wyklejając kartkę kolorowymi kołami różnej wielkości. Wszyscy uczestnicy byli dumni ze swoich prac.

Drugoklasiści z dużym zaangażowaniem pomagali młodszym kolegom, aby każdy z nich odniósł sukces i cieszył się rezultatem swojej pracy.

Dorota Rafałkowska