W krainie wyobraźni PDF Drukuj Email
wtorek, 23 października 2018 19:07

 

18 października panie wychowawczynie świetlicy: Elżbieta Ryś – Kopacz i Dorota Rafałkowska zaprosiły pierwszaków na warsztaty „W krainie wyobraźni”.  Odbywać się one będą w ramach zajęć świetlicowych raz w tygodniu.

 

 

Cele zajęć:

  • Rozwijanie wyobraźni dziecka.
  • Ćwiczenie małej motoryki.
  • Współpraca w grupie.
  • Słuchanie ze zrozumieniem.
  • Tworzenie twórczego opowiadania.
  • Doskonalenie umiejętności poprawnego wypowiadania się.

Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania, podczas którego panie zademonstrowały wydzieranie postaci i przedmiotów (elementów opowiadania). Następnie w grupach wykonywały wspólną wydzierankę do utworzonej przez siebie bajki. Wydzierane z białego papieru elementy przyklejały na szary arkusz papieru. Podczas prezentacji swojej pracy każda grupa barwnie opowiadała wymyśloną przez siebie przygodę.

 

Elżbieta Ryś – Kopacz

Dorota Rafałkowska