Jasełka "Rok" w IIIc PDF Drukuj Email
piątek, 30 grudnia 2016 14:15

Uczniowie klasy IIIc przygotowali jasełka z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, które 19 grudnia wystawili dla młodszych kolegów nauczania wczesnoszkolnego. Następnego dnia przedstawienie obejrzeli rodzice, rodzeństwo i dziadkowie małych aktorów.

Specjalnymi gośćmi były dzieci przedszkolne z grupy "Smerfy", które już trzeci rok współpracują z uczniami z klasy IIIc w ramach realizowanego programu adaptacyjnego "Szkołę odwiedzam, szkołę poznaję, bez strachu, powoli uczniem się staję".
Autorski scenariusz przedstawienia oparty na podstawie polskiej baśni "O dwunastu miesiącach" Janiny Porazińskiej umożliwił pokazanie umiejętności recytatorskich, tanecznych i wokalnych. W leśnej scenerii Starzec Rok zaprasza do siebie pory roku i miesiące do nich należące. Kolejnymi gośćmi są leśne zwierzęta przypominające o dbaniu o ich los - szczególnie zimą. Przedstawienie kończy wejście aniołów, którzy zapowiadają Boże Narodzenie.
Przedszkolaki po obejrzeniu przedstawienia otrzymały od starszych kolegów drobne upominki w postaci własnoręcznie wykonanych bombek z dołączoną świąteczną kartą zawierającą życzenia.

 

Dorota Rafałkowska