Wyjazd do Polskiej Fabryki Porcelany „Ćmielów” PDF Drukuj Email
środa, 14 grudnia 2016 13:16

W dniu 5 grudnia 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie uczestniczący w zajęciach świetlic środowiskowych wraz z opiekunami odwiedzili Polską Fabrykę Porcelany w Ćmielowie.

Celem wyjazdu była integracja uczestników, propagowanie bezpiecznego spędzania czasu (bezpieczne zachowanie na ulicy i w zakładzie produkcyjnym), uczenie planowania i umiejętności twórczego wykorzystania czasu wolnego (malowanie porcelany), umiejętność spędzania czasu wolnego bez używek, poznanie ciekawych lokalnych miejsc.

 

Uczniowie poznali historię zakładu, odwiedzili i zapoznali się ze specyfiką pracy we wszystkich wydziałach cyklu produkcyjnego, mieli możliwość osobistego wykonania elementów filiżanek, dzbanków, talerzy. Pod okiem pracowników zakładu, zdobili gotowe wyroby. Każde z dzieci otrzymało firmowy kubeczek.

 

Opiekunowie świetlic środowiskowych