Udział Smerfów w dniu aktywności klasy IIIc PDF Drukuj Email
czwartek, 29 września 2016 18:15

To już trzeci rok realizacji programu „Szkołę odwiedzam, szkołę poznaję, bez strachu, powoli uczniem się staję”. Tym razem przedszkolaki z grupy Smerfy wzięły udział w dniu aktywności. Uczniowie chętnie opowiedzieli młodszym kolegom o odmienności tych zajęć, o nauce poprzez zabawę i czynnym, praktycznym działaniu.

 

 

Uczniowie w trakcie tego dnia realizowali temat: „Co przynosi wrzesień? Klasowy kalendarz”. Poprosili więc młodszych kolegów o pomoc w projektowaniu wrześniowej karty kalendarza. Dzieciaki z dużym zaangażowaniem przystąpiły do realizacji powierzonego im zadania. Bardzo dokładnie malowały farbami liście i odbijały na białych kartkach bloku. W ten sposób powstały jesienne, kolorowe kompozycje liści.

Dzieci chętnie i zgodnie współpracowały ze sobą, dbając o porządek i bezpieczeństwo własne i kolegów.

Z rozmowy z panią Agnieszką Witek – prowadzącą tę grupę przedszkolną - dowiedzieliśmy się, że przedszkolaki bardzo ucieszyły się na wieść o wizycie w szkole. Dla tej grupy przedszkolnej szkoła już nie jest obca i nowa, a wręcz przeciwnie. Jest miejscem, gdzie mają swoich kolegów i z dużym sukcesem realizują nowe zadania.

 

Dorota Rafałkowska