Smerfy bawiły się w szkołę PDF Drukuj Email
czwartek, 16 czerwca 2016 21:03

13 czerwca z ostatnią wizytą w tym roku szkolnym przyszły do szkoły przedszkolaki biorące udział w programie adaptacyjnym: "Szkołę odwiedzam, szkołę poznaję, bez strachu, powoli uczniem się staję". Tym razem z uczniami klasy II c bawiły się w szkołę.

 

 

Każdy maluch otrzymał zestaw zadań do wykonania. Starsi koledzy czytali młodszym polecenia, objaśniali i pomagali w poprawnym ich wykonaniu. Realizując ćwiczenia przedszkolaki dorysowywały brakującą część rysunku, wiodły kredką po linii, wyszukiwały i zamalowywały podstawowe figury geometryczne, tworzyły pajaca z otrzymanych elementów i przyklejały na kartkę. Prawidłowo wykonane zadanie starsi koledzy oceniali. Były same piątki i szóstki.

Pod koniec zajęć przyszła pani dyrektor Alicja Różańska Cembrowska ze słodkim poczęstunkiem. Serdecznie podziękowała grupie "Smerfów" i ich wychowawczyni pani Lidii Banach za dotychczasowy, aktywny udział w programie adaptacyjnym i wręczyła każdemu przedszkolakowi pamiątkowy dyplom. Następnie w imieniu swoim, uczniów klasy II c i ich wychowawcy zaprosiła małych gości na kolejne spotkanie we wrześniu.

 

Dorota Rafałkowska